Naučit se kreslit opravdově

kurz-kresleni-pravou-hemisferou-lektorka

Naučit se kreslit správně, znamená vidět skutečnost takovou, jaká je.

Podívejte se, jak to je, ne jak si myslíte, že by to mělo být a nakreslete to. Já vám k tomu dám tužku a papír a naučím vás, jak šrafovat. Naučím vás držet tužku, aby se vám nechvěla ruka. Naučím Vás prohloubit Vaši pozornost natolik, že už moji pomoc, moje oči, které do této chvíle viděly víc než vaše, nebudete potřebovat.

Provedu vás kreslením, stejně, jako vás můžu provést Vaším životem. Je to jen o tom, přijmout realitu, takovou, jaká je. Ona prostě je, ať si vám váš mozek říká, co chce…

Třeba něco takového:

Na to se vykašli, to je moc složitý, něco pozorovat, ztráta času, to stejně nedáš…hele, oko se dá nakreslit jednoduše…uděláš kolečko a okolo takovou špičatou elipsu, jo a řasy, řasy nezapomeň, to jsou takový smetáky…no vidíš a máš to!…Co by ses zdržoval s tím, koukat se, jak to tam opravdu je…je to jednoduchý, neztrácej čas na něco užitečnějšího, stejně se to nenaučíš jako nějakej Leonardo, zabal to, nakresli to, jak jsem ti říkal, a pryč od týhle průdy!“

Přijdete na to, že doteď jste poslouchali v hlavě nějakého skrčka, kterej vám říkal, co máte vidět a co ne…Je to skrček, jmenuje se LOGIK, a vše co není logické, nemilosrdně vyhazuje…Občas taky kope a vzteká se, když něco neděláte podle něj….

Skrček LOGIK je vaše levá, dominantní hemisféra…jako u většiny praváků. Levá hemisféra je logická, ovládá počty, dává názvy, třídí věci do šuplíků. Levá hemisféra vymyslela encyklopedie a třídění savců na druhy a poddruhy a nemoci podle názvů. Jenomže když správně zařadíte kytku podle botanického klíče, tak ještě nevíte jak voní, jak je krásná a necítíte, co vám říká…KRÁSA sídlí v pravé hemisféře..a je utlačovaná, submisivní, taková holka nedomrlá, bledule chudokrevná….V pravé části mozku sídlí i naše intuice a vnímání skrze pocity.

Běhá tu spoustu lidí, kterým, když řeknete pocit, tak nevědí, co to je! Nedá se to změřit, zvážit, zabalit a dát do šuplíku…Ale je to! A má to každý….tam uvnitř a nejen že to je, ale nedá se to ošidit…ukecat slovy..Pocity prostě jsou , ať si Logik říká, co chce….

Naučím vás tu chudinku v koutě rozvinout, zalít, oživit, pookřát…Krása bude stejně silná, jako neúprosný svět logiky…Dáme si Logika a Krásu do rovnováhy a naučíme to třeba další… Já jsem přišla Vás učit objevovat krásu kolem sebe. Naučit se vidět věci takové, jaké jsou a objevovat krásu tam, kde jste ji před tím neviděli. A pak už je to jen krůček k zamilování se do života…A kdo miluje život, k tomu přichází láska.

Miluj svůj život, nauč se ho vnímat, jaký opravdu je a naučíš se kreslit….Nebo naopak???

Tvořivost znamená objevovat nečekaná spojení